Стартовий склад від Андрія Шевченка виявився загалом прогнозованим. Не було несподіванок і у формації Франка де Бура. Вона майже повністю копіювала основу з останнього спарингу перед Євро-2020 проти Грузії. Єдина зміна – вихід Патріка ван Аанхолта замість Оуена Вейндала на лівому фланзі оборони.

Команди розпочали дуже активно. Перша атака українців виглядала доволі небезпечно, проте завершилася без удару. Після цього "помаранчеві" організували миттєвий контрвипад, який завершував Мемфіс Депай – ворота врятував Георгій Бущан. Минуло всього три хвилини і знову Бущан зірвав аплодисменти – кіпер потягнув удар впритул Дензела Думфріса.

На 10-й хвилині у "синьо-жовтих" з'явилися проблеми кадрового характеру – Олександр Зубков не зміг продовжити матч і замість нього у гру вступив Марлос.

Фото Getty Images

Височенний темп стартових хвилин футболісти продовжували підтримувати і надалі. Нідерландці трохи більше володіли м'ячем, хоча отримували гідний спротив – українці виглядали максимально зарядженими. Ближче до завершення тайму темп суттєво знизився, "ораньє" притиснули суперника до воріт – за таких умов нашим хлопцям стало важче конструювати атаки, а перевага підопічних Франка де Бура стала тотальною.

На 39-й хвилині тиск Нідерландів матеріалізувався у постріл Джорджініо Вейналдума з лінії штрафного майданчика. Бущану знову вдалося зреагувати на м'яч, який до того ж трохи змінив напрямок польоту через рикошет. Минула хвилина і вже Думфріс опинився наодинці перед воротами, проте головою не влучив у ствір.

На старті другого тайму "помаранчеві" відкрили рахунок. На фланзі Віталій Миколенко не зумів перервати пас Френкі де Йонга з глибини на Думфріса, а той прострілив у район одинадцятиметрової позначки. Бущан м'яч перехопив, втім першим на підборі виявився Вейналдум і вразив ціль.

Не встигла Україна оговтатися після першого удару, як суперник забив вдруге. Нідерланди прорвалися по правому флангу завдяки все тій же зв'язці Думфріс – де Йонг, а на ударній позиції опинився Ваут Вегхорст, який не залишив шансів Бущану.

Шоковані підопічні Шевченка ще довго не могли прийти до тями. Однак на 75-й хвилині змогли повернутися у гру. Андрій Ярмоленко обігрався з Романом Яремчуком, змістився з правого флангу у центр і шедеврально пробив з лівої – 2:1.

На цьому українська магія не завершилася – вже за чотири хвилини "синьо-жовті" зрівняли рахунок. Олександр Зінченко заробив штрафний, який ідеально виконав Руслан Маліновський. Яремчуку вдалося звільнитися від опіки у володіннях Маартена Стекеленбурга і головою прошити голкіпера!

І все ж останнє слово було за Нідерландами. Натан Аке виконав навіс з лівого флангу, а невтомний Думфріс протиснув Зінченка на другому поверсі і приніс перемогу "ораньє". Україна поступається у найбільш видовищному поєдинку на Євро-2020 станом на даний момент.